English
Dokumentární filmy

Během festivalu Akcent bude dán prostor dokumentárním filmům se sociální tematikou. Filmy se budou promítat každý den od 14 hodin v Malém sále Divadla Archa. V pondělí 4. října budete mít možnost shlédnout tři různé dokumenty se společným tématem – vytváření divadelního představení v uzavřeném prostředí. Jde o představení Begijnestraat 42 belgické divadelní režisérky Lotte van der Berg ve vězení v Antverpách, inscenaci holandské skupiny Dogtroep ve vězení v Bruggách a nakonec projekt V 11:20 tě opouštím!, který vytvořilo Divadlo Archa v uprchlickém táboře Bělá pod Bezdězem spolu s žadateli o azyl.

 

 Úterý patří vietnamské komunitě žijící v Čechách. Představíme vám dva dokumenty Martina Ryšavého Banánové děti a Země snů, které se věnují Vietnamcům žijícím a pracujícím v České republice.

 Ve středu bude promítán americký dokument Architekt odpadu Olivera Hodge o architektu Michaelu Reynoldsovi, který experimentuje s budováním staveb s trvale udržitelnými zdroji a slovenský film Chranene uzemia o Divadle z Pasáže a jeho hercích při přípravě inscenace Chranene uzemia a následném turné po USA.

 Čtvrtek je věnován občanskému sdružení Inventura a budete moci shlédnout pásmo filmů, které natočili členové tohoto sdružení.