English
Allstar Refjúdží Company na festivalu Akcent

Allstar Refjúdží Company, která uvede na letošním ročníku festivalu Akcent několik projektů, je hudebně-divadelní sdružení, které ve svých projektech zpracovává problematiku imigrace. Skupinu Allstar Refjúdží Company založila v roce 2008 režisérka Jana Svobodová a hudebník Michael Romanyshyn.

Prvním projektem skupiny bylo představení Tanec přes plot, ve kterém vedle sebe vystupují profesionální hudebníci, tanečníci, herci a lidé hledající azyl v České republice. Skupina pracuje formou, kterou nazývá 1+1. Jedná se o formu dialogů mezi cizincem a představitelem většinové společnosti. Dialogy probíhají v rámci hudebně-divadelních dílen skupiny na území uprchlických táborů České republiky. Cílem skupiny je prostřednictvím divadelních postupů trvale snižovat hrozící vlnu rasismu a xenofobie ve společnosti. Posledním projektem skupiny je představení Šašci, špióni a presidenti, které mělo premiéru v Divadle Archa v březnu 2010.

V rámci zahájení festivalu Akcent bude 4. října uveden nový projekt Michaela Romanyshyna a Allstar Refjúdží Company - hudební komiks Kde domov můj? Téhož dne bude na programu představení Tanec přes plot a předposlední festivalový den zahraje ve Velkém sále Divadla Archa Allstar Refjúdží Band. (www.asrb.cz)